Всичко необходимо за финансиране на имота и за какво да внимавате. 

Документи:

Чужденец от всяка националност може да финансира имот със заем, дори без разрешение за пребиваване. Но по-добре е той да има поне дългосрочен или временен престой в Чехия. Друг документ е лична карта, която може да бъде заменена с паспорт.

Доход:

Можете да финансирате имота дори без доказателство за доход. Разбира се, по -добре е да имате стабилен доход, било то от заетост или от бизнес. В случай на заетост е необходимо да бъде след тримесечен изпитателен срок. Предимство, но не условие, е постоянен трудов договор с фирма пред временен договор с агенция.

В случай на бизнес е необходимо да е изпълнен поне един данъчен период и да е подадена данъчна декларация.

Собствени пари:

Не винаги са необходими собствени пари за финансиране на недвижими имоти. Просто казано, ако сте чужденец без разрешение за пребиваване и без постоянен доход, винаги се нуждаете от собствени пари (20%) за финансиране на имота. Ако имате разрешение за пребиваване и постоянен доход в Чехия, не се нуждаете от собствени пари за финансиране на имота.

Всяка ситуация е разрешима, така че не се колебайте да попълните формата за контакт по -долу и ние ще се радваме да ви помогнем с финансирането.

На какво да обърнете внимание при финансирането:

Цифрата, която често виждаме в рекламите и според която хората най-често сравняват ползите от заема, е лихвеният процент, но далеч по-важен е така нареченият APR (Annual Percentage Cost Rate). Това е лихвеният процент плюс всички такси, свързани с предоставянето на кредит.

Банките предоставят отстъпка от лихвения процент, ако сключите застраховка за кредит с тях. Освен факта, че такава застраховка обикновено не осигурява необходимата защита, тя често дори не е изгодна. Необходимо е да се изчисли и прецени дали се изплаща в конкретна ситуация.

Необходимо е също така да се прецени кое фиксиране на лихвения процент да се избере. Фиксирането на лихвения процент означава времето (3 - 10 години), през което банката фиксира (замразява) лихвения процент. През този период банката може да не го промени, така че и месечното погасяване на кредита не се променя.

Друго нещо, което трябва да се вземе предвид във финансовия план, е инфлацията. Подобно съображение е по -важно от това колко ние възстановяваме за периода на погасяване.

Не е разумно да отидете на банковото гише за ипотека. Банкерите на гишетата на банката познават само продуктите на конкретната банка и нямат изчерпателен преглед на финансовия пазар. Ето защо е по -добре да се свържете с експерт.

Не се колебайте да се свържете с нас. Ние ще ви помогнем да се ориентирате на финансовия пазар. Ще сравним офертите на всички банки и ще подготвим решение точно за вашата ситуация.


Не сте сигурни как да купите имот? Прочетете нашата статия "Рискове, свързани с покупката на недвижими имоти и как да ги предотвратите!"


Попълнете формата за контакт и ще се свържем с вас!